Casper – design, który powstał z natury

Nowe trendy niezwykle rzadko kreowane są w oderwaniu od rzeczywistości. Desigerzy to czujni obseratorzy zmieniającego się świata, którzy aranżując nową przestrzeń starają się wychwycić prawdziwe tęsknoty i marzenia zwykłych ludzi. Miejska dżungla od zawsze była na celowniku ich zainteresowań. A czegóż więcej może chcieć typowy mieszkaniec wielkiego maista, jeśli nie powrotu do natury?

Moda na styl eko wyrasta z naturalnych potrzeb mieszkańców metropolii, którzy zmęczeni wszechobecną technologią i wiecznym pośpiechem pragną odpocząć w otoczeniu, które sprzyjać będzie prawdziwemu wyciszeniu. 

Trendy w zgodzie z naturą

Powyższe dążenia stanowią genezę stylów rustykalnego i skandynawskiego, których znakiem szczególnym są przytulne wnętrza tak wyraźnie kontrastujące z surowym wystrojem pracowniczych open-space’ów. W ciepłych, kojarzących się z wiejskimi izbami pomieszczeniach można prawdziwie odprężyć się i zregenerować siły przed kolejnym dniem pracy. Design, który czerpie inspiracje z natury, stawia na organiczne surowce i wykończenia w stylu retro. Lite drewno, przecierane podłogi, żeliwne okucia i miękkie w dotyku tkaniny to tylko niektóre z wyznaczników rustykalnej estetyki. Nie mają one jednak wiele wspólnego z popularym ostatnio trendem DIY. Współczesne elementy aranżacji wnętrz nawiązujace formą do efektów rzemieślniczej pracy stanowią głęboko przemyślane przykłady nowoczesnego wzornictwa najwyższej próby. 

BRITOP na straży odpowiedzialnego designu

Nie bez znaczenia dla popularności sielskich trendów pozostaje także kwestia odpowiedzialności za losy planety. Dlatego firma BRITOP, świadoma wagi, jaką należy przykładać do zrównoważonego rozwoju i harmonii w najbliższym otoczeniu, proponuje swoim klientom kolekcje inspirowane zielonymi ideałami spod znaku rustic. Rezygnacja z plastikowych, jednorazowych przedmiotów na rzecz recyclingu oraz oszczędne korzystanie z naturalnych surowców to idee przyświecające projektantom firmy. Przykładem dodatku, który przywołuje na myśl tradycyjne przedmioty „z duszą” może być Casper - lampa przypominająca formą drewniane wiaderko. Propozycja ta występuje w dwóch rozmiarach pozwalających na dopasowania jej do większego lub mniejszego pomieszczenia, lub powieszenia razem jako dwie lub kilka lamp. Abażur wykonany z naturalnego drewna charakteryzuje się ciekawą fakturą z wyraźnie zaznaczonym rysunkiem słojów. Naturalne nierówności w długości klepek tworzących abażur kojarzą się z efektami pracy ludowych rzemieślników, a metalowa klamra stanowiąca oryginalny motyw zdobniczy dopełnia całości. Warto zaznaczyć, że Casper posiada popularny gwint E27, który umożliwia zastosowanie dowolnego typu żarówki LED. Casper sprawdzi się znakomicie jako lampa kuchenna wprowadzając do pomieszczenia przytulną, domową atmosferę, a także w zestawie kilku do salonu czy przedpokoju.

Powrót do natury jest zjawiskiem, które nigdy nie traci na popularności, zmienia jedynie swoje oblicza. Nieustanny rozwój designu czerpiącego z owego fenomenu potwierdza tylko fakt, że potrzeba przebywania w otoczeniu przedmiotów cechujących się autentycznością i posiadających ‘duszę’ nigdy się nie starzeje.