Design szyty na miarę

Jesteśmy miłośnikami rzemiosła i pasjonatami sztuki dlatego wiemy, że najlepsze wzornictwo jest połączeniem tych dwóch elementów. Nie boimy się pracy u podstaw. Uczestniczymy w każdym etapie powstawania naszych produktów – od bliskiej współpracy z architektami, projektantami mebli i elementów dekoracyjnych, przez nadzór nad wyborem najlepszych materiałów, aż po konstrukcję modeli oraz ich dystrybucję.

Opieramy się na swoim doświadczeniu, ale chętnie korzystamy z kompetencji innych: designerów, autorytetów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, ale także rzemieślników oraz osób pracujących w terenie. Słuchając uważnie innych staramy się ciągle ulepszać i wzbogacać naszą ofertę tak, aby każdy odnalazł w niej cząstkę siebie i swojej przestrzeni, w której poczuje się naprawdę dobrze. 

Jednak indywidualne podejście oznacza u nas również dopasowanie lamp do konkretnych typów budownictwa – zdajemy sobie bowiem sprawę, że obiekty publiczne posiadają różne rozmiary i zorganizowane są w inny sposób niż powierzchnie mieszkaniowe. Obie przestrzenie powinny być jednak urządzone ze smakiem, dlatego nasze lampy, zarówno te przeznaczone do wielkogabarytowych lokali usługowych, jak i dedykowane kameralnym wnętrzom, są dopracowane w najdrobniejszym szczególe. 

W naszej ofercie znajdują się zarówno lampy o ponadczasowym designie, idealnie harmonizujące z tradycyjnymi wnętrzami, jak i modele dedykowane wnętrzom nowoczesnym. 

Naszą serię oświetlenia klasycznego, którą wykończyliśmy w kolorze patyny i ozdobiliśmy dekoracyjnymi kloszami z białego piaskowanego szkła, pokochali amatorzy eleganckich, klasycystycznych aranżacji, a także miłośnicy stylu rustykalnego oraz dworkowego. 
Z kolei projektując kinkiety i oświetlenie akcentujące, myśleliśmy zarówno o nowoczesnych wnętrzach, funkcjonalności, jak i ciekawym wzornictwie. 

Chcieliśmy, aby nasze lampy były częścią wewnętrznej architektury domu, rodzajem rzeźby, z której wydobywa się światło. Dlatego kreując ten asortyment, równoważyliśmy zarówno potrzeby praktyczne, jak i estetyczne użytkowników. 

Podobne pragnienie towarzyszyło nam podczas tworzenia linii spotów, które występują w wielu opcjach wzorniczych i kolorystycznych. 
Jednak tym, co sprawia nam największą radość, jest ciągłe eksperymentowanie z formą, fakturą, kolorem i rozmiarem. Nie boimy się przecierać nowych ścieżek i czasem iść pod prąd. Okazuje się wtedy, że lampa wcale nie musi być wyposażona w klosz, a inny niż materiał równie dobrze nadaje się do wykończenia opraw oświetleniowych, jak tradycyjne szkło. 
Próbujemy, sprawdzamy, udoskonalamy, często upraszczamy… i wyznaczamy nowe trendy. 

Tak właśnie powstała kolekcja oświetlenia nowoczesnego. Są to przede wszystkim lampy wiszące, starannie zaprojektowane i precyzyjnie wykonane. Nie znajdziemy wśród nich sztampowych ani konwencjonalnych opraw. Linia ta stworzona została dla miłośników wysmakowanego designu, którzy podczas aranżacji swoich wnętrz zwracają dużą uwagę na szczegóły i mają świadomość siły oddziaływania detalu. Podczas jej powstawania inspirowaliśmy się zarówno surowymi, loftowymi przestrzeniami, jak i ekskluzywnym stylem Hampton; czerpaliśmy pomysły z takich dziedzin jak architektura, historia, nauka, technika, a nawet… przedmioty codziennego użytku, pozornie niezwiązane z wystrojem wnętrz, takie jak drewniane balie, cebrzyki czy butelki do wody sodowej! Pozwoliło nam to maksymalnie zróżnicować formę naszych opraw, ale żeby podkreślić ich nieszablonowy design, eksperymentowaliśmy także z wykończeniami powierzchni. Znajdziemy więc wśród nich wykończenia monochromatyczne, przecierane, ale także takie kolory jak: beton, chrom, patyna, miedź czy drewno.

Nie chcemy bowiem, aby nasze lampy podczas dnia stawały się niewidoczne. Dokładnie pracujemy nad formą każdej z nich tak, aby cieszyła oczy zarówno wtedy, kiedy wydobywa się z niej nastrojowe lub wyraziste światło, ale także aby była swoistą dekoracją przestrzeni również wtedy, kiedy jest wyłączona.  

Uzupełnieniem naszej oferty są minimalistyczne odprawy schodowe i naścienne z kolekcji LED Line, wykorzystujące diody LED o wysokiej trwałości i żywotności, oświetlenie łazienkowe i meblowe, a także oświetlenie dziecięce.