STYL RETRO W NOWEJ KOLEKCJI OŚWIETLENIA

Styl retro w nadchodzącym sezonie pojawi się nie tylko w świecie mody, ale także w branży oświetleniowej. Połączenie ciepłych odcieni drewna z prostotą czarnego metalu i ekstrawagancji żarówek daje niepowtarzalny efekt.

Drewno to materiał, który zagościł jako oświetlenie w naszych domach w roku 2016, jednak trend nurtu eco nadal nabiera na sile dzięki czemu właśnie ten materiał stał się jednym z najpopularniejszych w branży oświetleniowej. Na czym polega jego fenomen?

Jest to materiał, którzy w aranżacji wnętrz gości od samego początku, zmieniały się jedynie formy jego użycia. Drewno jako lampa jeszcze do niedawna oznaczało uzupełnienie ciepłego i przytulnego wnętrza, które przy zastosowaniu odpowiedniej formy dodaje uroku całemu pomieszczeniu. Rok 2018 przyniósł jednak zupełnie inne zastosowanie tego uniwersalnego materiału. Nasza najnowsza kolekcja to drewno w nieoczywistej formie – mocno industrialnej o charakterze retro.

Jak uzyskać taki charakter? Poprzez zastosowanie drewna o ciepłym odcieniu, które uzupełni wnętrze, ale nie przytłoczy go. Drewno natomiast należy uzupełnić metalem o surowym charakterze, który zrównoważy całość, dzięki czemu lampy będą pasować nie tylko do przytulnych pomieszczeń, ale również do typowych industrialnych aranżacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów do produkcji wprowadzamy różne kolory wykończenia lamp z kolekcji drewnianej. Do wyboru pozostawiamy dąb olejowany, brzozę oraz orzech. W przypadku wyboru lamp w orzechu kolor metalowej oprawki zostaje zmieniony na biały.

Czy połączenie metalu i drewna jest oczywistością? Okazuje się, że nie. Na próżno szukać na rynku serii oświetlenia, które zawierałoby w sobie taki duet. BRITOP Lighting jako jedna z pierwszych firm wprowadziła takie produkty.  W swojej ofercie prezentujemy nie tylko lampy typu spot, ale całe serie lamp podłogowych i stołowych, lamp wiszących i sufitowych oraz kinkietów, dzięki którym całe wnętrze nabierze niebanalnego charakteru.